گذراندن هر سه سال دوره ابتدایی با یک معلم

20 دی 1390 ساعت 23:34
معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد:
گذراندن هر سه سال دوره ابتدایی با یک معلم
گذراندن هر سه سال دوره ابتدایی با یک معلم معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش، گفت: با استقرار نظام 3-3-6 از مهرماه سال آینده دانش‌آموزان ابتدایی هر سه سال تحصیلی را با یک معلم می گذرانند.

 ابراهیم سحرخیز در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: اجرای نظام3-3-6 مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش از سوی رییس جمهور ابلاغ شده و از سال تحصیلی آینده این نظام استقرار می‌یابد.

وی افزود: با اجرای ساختار جدید نظام آموزشی کشور به چهار دوره سه ساله تقسیم می شود و ششم ابتدایی برای نخستین بار وارد دوره ابتدایی شده و کتاب‌های دو پایه نیز تغییر می‌کند.

سحرخیز تصریح کرد: یکی از برنامه‌های آموزش و پرورش در زمان اجرای نظام جدید استفاده از یک معلم ثابت برای هر سه سال است؛ به این نحو که آموزش در سه سال اول ابتدایی با یک معلم و سه سال دوم ابتدایی نیز توسط یک معلم انجام شود چراکه دانش‌آموزان مقطع ابتدایی به لحاظ شرایط سنی و وابستگی‌های عاطفی به معلمان خود اگر با تغییر معلم در هر پایه مواجه نشوند تاثیر خوبی در فرآیند یادگیری آنها خواهد داشت.

به گفته معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش، پس از استقرار ساختار3-3-6 و همچنین ایجاد زیرساخت‌های لازم به سمتی حرکت خواهیم کرد که بخشی از مدارس ابتدایی سه سال اول و بخش دیگر نیز سه سال دو ابتدایی را تحت پوشش قرار دهند.

وی با تاکید بر اهمیت دوره ابتدایی در نظام جدید یادآورشد: دوران ابتدایی نقشی اساسی و کلیدی در شکل گیری شخصیت و روابط اجتماعی دانش‌آموزان دارد لذا اولویت و حساسیت و رویکرد آموزش و پرورش با دوره ابتدایی است از این رو تغییر کتب و محتوای آموزشی همسو با برنامه درس ملی و در راستای افزایش کیفیت آموزش در این دوره تدوین شده است.

سحرخیز ورود محتوای جدید «کار و فناوری» و«مهارت‌های زندگی»به دروس ابتدایی را گامی موثر در تفکر و پژوهش محور کردن دانش‌آموزان برشمرد و خاطرنشان کرد: در اجرای نظام جدید آموزشی تلاش شده تا حوزه‌های زیستی، اجتماعی، اخلاقی، پژوهشی، دانش، فناوری و دینی و مهارتی مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی همچنین از حذف دوره پیش‌دانشگاهی از سال 96 خبرداد و گفت: نظام جدید به صورت تدریجی اجرا می شود لذا پس از استقرار ششم ابتدایی و دوره‌های جدید این نظام، دوره پیش‌دانشگاهی برای همشه حذف و دیپلم آموزش‌وپرورش و دوره‌های تحصیلی تعلیم و تربیت 12 ساله خواهد شد.

نظرات (1)
1 بهمن 1390 ساعت 15:09
خسته نباشی . کدوم سؤال یادم رفته
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد